Таблиця сильних неправильних дієслів німецької мови
(.pdf)Часті питання про неправильні дієслова німецької мови
✅ Скільки всього сильних дієслів у німецькій мові?
Усього в німецькій мові близько 180 сильних дієслів.
✅ Як визначити, сильне чи слабке дієслово в німецькій мові?
Слабкі дієслова утворюють форму Präteritum за загальним правилом, і при відмінюванні в теперішньому часі до основи дієслова додаються особові закінчення. Сильні та неправильні дієслова при утворенні другої та третьої форм не підпорядковуються загальному правилу. Форми цих дієслів необхідно вивчити напам’ять.
✅ Яке німецьке дієслово вважається сильним?
У германських мовах сильне дієслово — це дієслово, яке утворює минулий час за допомогою зміни голосної в основі. Більшість інших дієслів утворюють минулий час за допомогою зубного суфікса і відомі як слабкі дієслова, яких набагато більше, ніж сильних.
✅ У чому різниця між сильними та неправильними дієсловами?
Сильні дієслова (Starke Verben) відрізняються тим, що при відмінюванні змінюють голосну в корені слова і мають нестандартні форми у минулих часах. Їх приблизно 183, і всі форми таких дієслів потрібно вивчати напам’ять.
Неправильні дієслова (Unregelmäßige Verben) — це лише 7 дієслів: kennen, nennen, brennen, rennen, denken, senden, wenden. У теперішньому часі вони відмінюються за правилами слабких дієслів, а в минулому мають відхилення, як сильні дієслова.
✅ Що таке три форми дієслова в німецькій мові?
У німецькій мові дієслова можуть мати різні форми залежно від граматичного часу, способу та особи. Три основні форми дієслова: інфінітив (Infinitiv), імперфект (Präteritum) і дієприкметник II (Partizip II).
✅ Як поділяються дієслова у німецькій мові?
Німецькі дієслова поділяються на 5 основних груп:
1️⃣ Слабкі дієслова – Schwache Verben.
Це більшість дієслів у німецькій мові. Вони підпорядковуються всім правилам відмінювання у будь-якому з часів. Детальніше про відмінювання слабких дієслів можна прочитати у розділі «Відмінювання дієслів у теперішньому часі».
2️⃣ Сильні дієслова – Starke Verben.
Їх всього 183, і кожне дієслово, разом із особливостями відмінювання для кожного часу, потрібно вивчити напам’ять. Сильні дієслова мають значні відмінності від правил відмінювання у теперішньому та минулих часах.
3️⃣ Неправильні дієслова – Unregelmäßige Verben.
До них належать 7 дієслів: kennen (знати), nennen (називати), brennen (горіти), rennen (бігти), denken (думати), senden (надсилати), wenden (вертати). Основна відмінність неправильних дієслів від сильних полягає у тому, що у теперішньому часі неправильні дієслова відмінюються як слабкі, а у минулому мають значні відмінності від правил, як сильні дієслова. Їх відмінювання потрібно вивчити напам’ять лише у минулому часі.
4️⃣ Модальні дієслова – Modalverben.
Модальні дієслова утворюють 3 смислові пари у німецькій мові, за винятком дієслова mögen (любити) – це дієслово є непарним.
- können (могти) - dürfen (мати дозвіл)
- müssen (бути повинним) - sollen (бути зобов'язаним)
- wollen (хотіти) - möchten (хотів би)
Ці дієслова мають власне відмінювання у всіх часах, яке можна детально вивчити у розділі «Відмінювання модальних дієслів».
5️⃣ Дієслова особливого відмінювання – Verben der speziellen Konjugation.
Це дієслова sein (бути), haben (мати) і werden (ставати). Вони мають власне відмінювання.