* З Новим роком! Frohes Neues Jahr! +51 анімовані листівки
* З Різдвом та Новим роком - вітальні листівки німецькою мовою
Німеччина вважається першою європейською країною, де виникла традиція святкувати дні народження. До 19 століття відзначали лише день ангела – це пов'язано з релігійними канонами, які не схвалювали пишних урочистостей. І все ж проведення дня народження в Німеччині обросло цікавими звичаями. Деякі збереглися досі, і багато сучасних німців дотримуються вікових ритуалів організації урочистостей. Але згодом з'явилися нові традиції. Давайте дізнаємося про найцікавіші.
Дивіться також:
Зміст:
* Традиції святкування дня народження в Німеччині* Вітальні листівки з днем народження німецькою мовою
У Німеччині не прийнято вітати із днем народження заздалегідь. Це вважається поганою прикметою. Тому німці не дарують один одному ні листівок, ні подарунків напередодні святкової дати. Однак ті ж німці зовсім не проти відзначити день народження (як свій, так і чужий) набагато пізніше за визначений термін. Якщо з якихось причин провести свято вчасно не вдається (наприклад, хтось захворів, або поїхав у відпустку чи відрядження, або просто погода зіпсувалася), то захід переносять на пізніший термін, і можуть зібратися навіть через кілька місяців.
У Німеччині є дивні звичаї, як відзначати той чи інший вік. Наприклад, у північній частині країни на голову 16-річного іменинника можуть сипати борошно, а у 18 років над його головою розбивають яйця. Якщо 25-річний іменинник неодружений, друзі натягнуті біля його будинку гірлянду зі шкарпеток і за традицією, оминаючи гірлянду, «щасливчику» належить випивати буквально кожні кілька метрів. У 25 років таке чекає і незаміжніх дам. Тільки замість шкарпеток друзі розвішують гірлянди із різних коробок (сигаретних чи інших).
Якщо ж 30-річний іменинник все ще не отримав сім'ї, за старою німецькою традицією йому доведеться підмістити головну площу свого міста. Врятувати його може лише незаміжня дівчина, що проходить повз нього. Звичайно, поцілунком. Тільки після цього ритуалу усі гості йдуть відсвяткувати ювілей.
Традиційно родичі іменинника вранці вітали його святковим пирогом, прикрашеним запаленими свічками. Свічки ставили за кількістю літ плюс ще одну. Додаткова свічка – символ життя та удачі. Всі вони горіли весь день до самого вечора (з часом згорілі мінялися на нові). І тільки коли закінчувалася святкова вечеря, іменинник загадував бажання і, звичайно, задував свічки. Поступово іменинний пиріг замінили на торт.
Німецький святковий стіл з нагоди дня народження відрізняється скромністю та простотою. Як правило, гостям подають легкі закуски, іноді звичайні чіпси або снеки. З випивки воліють вино чи пиво. Іноді гості самі виявляють ініціативу та приносять їжу та алкоголь. Головне частування – іменинний пиріг чи торт. Наприкінці свята кожному дістається його шматочок.