Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
22.01.2025
07:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Німецька мова - уроки онлайн

Меню сайту

Статистика

 Німецька для дітей 
Німецька мова для дітей

Як навчити дитину німецької мови


Які існують методики навчання дітей іноземній мові? Що робити, щоб зацікавити дитину та привити інтерес до мов? Які прийоми найефективніші? Ця стаття також буде корисною для викладачів, які працюють з дітьми і бажають урізноманітнити свої заняття.

Батьки, чиї діти вивчають іноземну мову, хоча б раз задавались наступним питанням: як впровадити іноземну мову в повсякденне життя, щоб дитина могла у ігровій формі продовжувати навчання навіть поза класом. Сьогодні ми разом постараємось відповісти на це питання.

Особливості навчання дітей

Давайте детальніше розглянемо особливості навчання дітей.

По-перше, рівень їх концентрації далекий від дорослого рівня. Це треба враховувати, визначаючи тривалість занять.

По-друге, у дітей дуже багато енергії, а це означає, що очікувати від них тривалого сидіння на одному місці теж не варто. Знаючи цю особливість, будуйте заняття зі зміною видів діяльності, не залишайтеся довго на чомусь одному.

По-третє, в молодшому віці предмет навчання має пряму асоціацію з педагогом. Тобто, в молодшому віці можна привити дитині любов до іноземної мови, а можна назавжди відштовхнути її. Якщо ви самостійно займаєтеся з дитиною, станьте для неї провідником у цей дивовижний світ іноземної мови, не вимагайте результату і не будьте суворим контролером. Якщо ви шукаєте викладача для дітей – познайомтеся з ним, попросіть провести пробне заняття. Дитині має бути комфортно і цікаво з педагогом.

І, по-четверте, намагайтеся займатися з дітьми в першій половині дня. Ввечері їх пізнавальна активність падає, а значить, навчання буде не таким ефективним.

Отже, якщо ми говоримо про навчання дітей іноземній мові, то варто зазначити, що методика навчання буде відрізнятися від методики навчання дорослих. Суха теорія, правила, терміни – все це, швидше за все, відштовхне дитину від вивчення мови, здасться нудним і складним. Ігрова форма навчання – те, що нам потрібно при роботі з дітьми. Що ж можна запропонувати юним учням?

Зверніть увагу! Усі нижченаведені ідеї можуть бути змінені вами в залежності від потреб дитини, теми, що вивчається, і обмежуються тільки вашою фантазією. Не бійтеся експериментувати!

Як урізноманітнити урок іноземної мови для дітей

Кубики

Їх легко знайти в магазинах, та й зробити самим цілком реально. Це можуть бути кубики з буквами, цифрами, геометричні фігурки різної форми. Їх можна використовувати для складання слів з букв, для пояснення порядку слів у реченні (наприклад, трикутник – підмет, квадрат – присудок і так далі), для пояснення рахунку, читання складних чисел. Якщо у вас вже є вдома звичайні кубики, то ви можете наклеїти на них потрібні букви або цифри, роздруковані на принтері. Грайтеся з дитиною, хто складе більше слів або хто назве найдовше число.

Фігурки

Наочність – ось, що потрібно при роботі з дітьми. Їм важливо все бачити і відчувати на дотик. У всіх вдома знайдуться іграшки або фігурки у вигляді тварин, наприклад. Вивчіть з дитиною назви цих тварин на німецькій мові. Йдучи по вулиці, грайтеся з дитиною, називайте тварин, яких бачите, птахів, комах. Ускладніть завдання і рахуйте, скільки котів ви сьогодні побачили, а скільки собак. Не обов'язково використовувати образ тварини. Можна взяти для наочності фрукти, овочі, предмети одягу.

Меморі

Меморі – відома багатьом гра на розвиток пам'яті. Вам знадобляться картки (знову ж таки, ви можете роздрукувати їх самостійно) з парними зображеннями. Це можуть бути тематичні картки: тільки фрукти, тільки транспорт або тільки їжа. Ви можете підбирати зображення під ту тематику, яку проходите з дитиною. Розкладіть картки хаотично зображенням вниз. Дитині потрібно буде знайти, де лежать однакові картки, запам'ятовуючи, де до цього були зображення, які вона вже перевертала. Як тільки пара знайдена, дитина називає німецькою, що зображено на картинці. 

Також у запам'ятовуванні слів можуть допомогти мнемотехніки.


Завдання на співвіднесення

Завдання на співвіднесення також дуже різноманітні і легкі у реалізації. Ви можете взяти ті ж картки з тваринами і запропонувати дитині показувати зображення тварини, яку ви називаєте. Або візьміть яблука (можна цукерки, банани, все, що можна порахувати) і дайте дитині завдання порахувати кількість предметів німецькою мовою (співвіднести цифру і кількість предметів).

Розвиваючі книги

Якщо ви поставите собі за мету знайти розвиваючі книги для дітей, то напевно знайдете багато цікавого. Є книги з озвучкою. Наприклад, на сторінці намальовано тварину, а після натискання на кнопку звучить її назва німецькою мовою. У книгах є зручні віршики для запам'ятовування слів, лічилки. Зараз багато чого можна замовити онлайн, навіть з Німеччини, так що не хвилюйтеся, якщо не знайшли нічого підходящого в книжковому магазині. Дитячі книги дуже яскраві і, напевно, сподобаються юним учням.

Мультфільми / пісні

Перегляд мультфільмів іноземною мовою допоможе дитині звикнути до звучання іноземної мови, розрізняти інтонацію. Часто в самих мультфільмах зустрічаються легкі для запам'ятовування пісні, які ви можете вивчити з дитиною. Як правило, вони мають запам'ятовуючий мотив і нескладну лексику. Можете співати їх з дитиною в дорозі або вдома.

Розмальовки

Здавалося б, що спільного у розмальовок і іноземної мови? Так здається тільки на перший погляд. Як же можна впровадити це завдання в вивчення іноземної мови? Наприклад, диктуйте дитині, яким кольором розфарбувати картинку, називаючи кольори німецькою мовою. Або нехай частини картинки будуть пронумеровані, а кожному номеру відповідає певний колір (наприклад, 1 – grau, 2 – gelb, 3 – rosa). Як різноманіття спробуйте таке завдання: скажіть, скільки яблук потрібно розфарбувати на картинці. Bemal zwei Blumen, fünf Bücher, drei Löwen!

Малювання під диктовку

Трохи інша форма роботи, але також пов'язана з малюванням. Тут дитині доведеться малювати щось під диктовку. Ви говорите дитині німецькою мовою, кого або що малювати, якого кольору, які є деталі. Zeichne eine schwarze Katze! Sie ist groß. Sie hat zwei Kätzchen

 – sie sind klein und rot. Вам знадобляться кольорові олівці та аркуш паперу.

Інші ідеї
Завдання з малюванням і розфарбовуванням не обмежується тільки розфарбовуванням і малюванням картинок. Можна робити пластилінові фігурки. І якщо з тваринами або фруктами це досить просто (скажіть, яку фігурку і якого кольору потрібно зліпити), то ось з фігурками з геометричних форм завдання може бути складнішим. Наприклад, скажіть дитині, що їй потрібно зліпити "чоловічка" з геометричних фігур: der Kopf – Kreis, der Körper – Quadrat, die Hände – Rechtecke. 

Впізнай звук

Знайдіть в інтернеті різноманітні приклади звуків (літак, корова, море, барабан тощо). Включайте дитині звук, а вона нехай називає вам слово німецькою мовою, що відповідає джерелу звуку. Das war das Flugzeug. Ich höre das Meer. Це завдання можна ускладнити. Запитайте дитину, де можна почути такий звук, що вона уявляє, коли його чує. Ця вправа допомагає розвивати фантазію, а також співвідносити звукові образи з візуальними.

Повсякденні дієслова

Вивчіть з дитиною дієслова повсякденного спілкування (наприклад, geben, helfen, nehmen, kaufen) і іноді говоріть свої прохання німецькою мовою. Gib mir bitte dein Spielzeug! Kannst du mir helfen? Від вас не вимагається вести бесіду німецькою мовою, але такі спонтанні включення німецької мови в повсякденне спілкування допоможуть дитині в подальшому швидко реагувати на іноземні фрази, не витрачаючи час на перемикання з однієї мови на іншу.

Додатки

Звісно, без них нікуди. Їх величезна кількість. Додатки включають усі вищезазначені форми роботи, вам залишається тільки обрати, яке підходить саме вам. Але не захоплюйтесь додатками для телефона або комп'ютера, бережіть зір дитини.

Опис картинок

Коли дитина говорить вже не окремими словами, а може складати їх у речення, запропонуйте наступну гру: описати побачене. Ви можете використовувати картинки, а можете виконувати цю вправу, гуляючи в парку і описуючи дерева. Можна навіть перебувати вдома і описувати, де лежить якийсь предмет у кімнаті, якого кольору предмети меблів тощо. На перших етапах не потрібно складати складні речення, але ви можете поступово ускладнювати завдання. Порівняйте: Der Tisch ist groß. Der Tisch, der in der Ecke steht, ist groß, aber sehr praktisch.

«Крокодил»

Гра, знайома багатьом, може стати в нагоді і при вивченні іноземної мови. Для неї не знадобиться абсолютно нічого з інвентарю. Для тих, хто з цією грою не знайомий, коротко розповімо правила: один гравець показує загадане слово, не промовляючи при цьому ні звуку, а інші його відгадують. Ви можете мінятися ролями – спочатку ви загадуєте слово, потім виступаєте в ролі відгадуючого. Ich denke, das ist ein Apfel. Stimmt das?


Ми розглянули з вами декілька ідей, як зробити вивчення іноземної мови цікавим і легким для дитини та мотивувати її до вивчення мови. Смiливо користуйтесь цими вправами, але не забувайте, що навчання має бути ненав'язливим. Не перевантажуйте дитину, але регулярно приділяйте хвилин 10 на день заняттям іноземною мовою. З часом це увійде в звичку, і ви зможете збільшувати час заняття. Viel Erfolg!

Вхід на сайт

Пошук

Рекомендації

Copyright DeutschOnline.ucoz.org © 2025
uCoz